Anadolujet

AnadoluJet havayolu şirketi, 23 Nisan 2008 tarihinde THY’nin uçuş fiyatlarındaki yükseklik nedeniyle kurulmuş bir THY alt şirketidir. Anadolujet firmasının kurulmasındaki temek amaç, havayolu ulaşımının halk tarafından daha ekonomik fiyatlarla kullanılmasıdır. THY tarifelerine göre daha ekonomik ve ucuz bilet imkanı veren Anadolu jet firması özellikle yurt içinde anadoluya yolcu taşımacılığında neredeyse otobüs biletleri fiyatlarına yaklaşarak büyük bir maliyet avantajı yakalamıştır. Bunun sonucunda ise yurtiçinde uçakla seyahat daha cazip koşullar altında sunulmaya başlanmıştır. Anadolujet in yaptığı bu hamle THY ye diğer hava yolları şirketlerine karşı büyük bir fiyat rekabeti üstünlüğü sağlayarak yurtiçi sektöründe lider olmasına yol açmıştır. Örnek vermek gerekirse sadece Ankara hattındaki yolcu sayısı %70 oranında artmış,ve THY nin yurt içi tarifeli seferlerindeki doluluk oranları % 90 lara yaklaşmıştır. İlk kurulduğu sıralarda filosunda sadece 5 adet uçak bulunan AnadoluJet, işu an itibariyle 10 Adet Boeing 737-700 ve 6 Adet Boeing 737-800 olmak üzere toplam 16 uçaklık bir filo büyüklüğüne ulaşmıştır.

Ankara merkezli olarak uçuş faaliyetlerini sürdüren Anadolujet firması Anadolu’nun 27 ayrı noktasına havayolu ile yolcu taşımacılığı hizmeti sunmaktadır.
AnadoluJet, THY’nın bir alt markası olduğu için yurtiçi tarifeli seferlerde 7000 li TK kodunu kullanılmaktadır. Anadolujet te fiyat avantajından faydalanmak istiyorsanız yolculuk yapacağınız tarihten 1 ay kadar önce biletinizi ucuz olarak almanızı tavsiye ediyorum. Bu durumda ucuz biletiniz vergi hariç 29 tl, vergi dahil 59 tl ye gelmektedir. Anadolujet ile Ankara Esenboğa hava limanından anadolunun 41 ayrı merkezine ulaşım mümkündür. Ayrıca AnadoluJet, 2008 yılının sonlarından beri Hatay – KKTC seferlerini de sürdürmektedir. 2010 yılının mart ayından itibaren ise Şam -Ankara tarifeli uçak seferleri ile Suriye’ye hava yolu ulaşımı mümkün hale gelmiştir. Bunun yanı sıra Anadolujet ile dış hat seferleri ile Amsterdam, Brüksel, Düsseldorf, Frankfurt, Kopenhag, Köln, Stockholm, Tahran ve Viyana şehirlerine uçmak da mümkündür. 24 Haziran 2010 tarihinden itibaren ise İstanbul Sabiha Gökçen havaalanından Nahçıvan’a uçuşlar başladı. Anadolujet’in yurtiçi ve yurtdışı uçuş noktalarının daha da artacağını umuyoruz.

Anadolujet ten online rezervasyon ile bilet almak mümkündür. Bunun için THY’nin resmi sitesini kullanabilirsiniz.

Anadolujet için 2 cevap

  1. Geri izleme: Havayolu Firmaları ve Havayolları şirketleri | Hava yolları şirketleri

  2. Geri izleme: yurtiçi havayolu şirketleri | Hava yolları şirketleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir