Onur Air den Ucuz ve İndirimli Uçak Bileti Nasıl Alınır-www.onurair.com.tr

Onur Air den Ucuz ve İndirimli Uçak Bileti Nasıl Alınır-www.onurair.com.tr

Onur air havayolları ülkemizde kaliteli havayolu yolcu taşıma hizmeti veren sayılı hava yolları şirketleri arasındadır. Sizler için Onur airden uçak bileti siparişi ve online rezervasyon hakkında merak edilen soruları bir araya getirdik ve sizlerle paylaştık. Onur Air Havayolları firması hakkında görüş öneri ve değerlendirmelerinizi bizlerle paylaşmak isterseniz yazının sonundaki müşteri yorumları kısmına yazabilirsiniz.

Yolcularımız tarafından sıkça sorulan bazı soruları sizlere yardımcı olabilmesi için kategorilere ayırarak aşağıda listelemeye çalıştık. Diğer tüm soru ve istekleriniz için 7 gün 24 saat hizmet veren 0212 444 ONUR (0212 444 66 87) nolu Onur Air Çağrı Merkezimizi arayabilir veya Müşteri İlişkileri Departmanımızın crm@onurair.com.tr adresine mail gönderebilirsiniz.
NOT: Aşağıdaki bilgiler iç hat uçuşları için geçerlidir.

Bilet Satış

İnternetten Onur Air bileti almak için hangi internet sayfasına girmem gerekiyor?
www.onurair.com.tr

Onur Air Çağrı Merkezi’nin telefon numarası nedir?
444 66 87

İnternet üzerinden aldığım biletin tarihini değiştirmek istiyorum. Bu durumunda nasıl bir prosedür uygulanıyor?

444 66 87 nolu çağrı merkezimizi arayarak yapabilirsiniz.

Satın aldığım iç hat biletimi iptal edersem ceza öder miyim?

Uçuş saatine 24 saat kalıncaya kadar iptallere ceza uygulaması yoktur. Uçuş saatine 24 saat ile 12 saat arasında yapılan iptallerden bilet bedelinin %10’u, 12 saat ile 30 dakika kala arasında yapılan iptallerden bilet bedelinin %30 si ceza tahsil edilir. Uçuş saatine bakılmaksızın iptallerde hizmet bedeli geri ödenmez.

Satın aldığım iç hat biletimin tarihini değiştirirsem ceza öder miyim?
Uçuş saatine 24 saat kalıncaya kadar tarih değişikliklerine ceza uygulaması yoktur. Uçuş saatine 24 saat ile 12 saat arasında yapılan tarih değişikliklerinden bilet bedelinin %10’u, 12 saat ile 30 dakika kala arasında yapılan değişikliklerden bilet bedelinin %30’u değişiklik cezası olarak tahsil edilir.

İnternetten kredi kartı ile başkasının adına bilet alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz.

Biletim yanlış gün veya saate düzenlenmiş. Oysa ben başka istekte bulunmuştum. Ne yapmam gerekiyor?
Biletiniz kesildiği anda aldığınız yerden ayrılmadan önce biletiniz üzerindeki isim, gün, saat ve parkur detaylarını mutlaka kontrol ediniz. Esas olan, elinizdeki bilette yazılı olanlardır.

Biletimi kaybettim ve parasını geri almak istiyorum. Bu mümkün müdür?
Biletinizi kaybetseniz bile iptal işlemi yaptırırsanız para iadenizi alabilirsiniz.

Biletimi kaybettim veya çamaşır makinesinde yıkandı ve imha oldu. Yine de uçuşumu gerçekleştirebilir miyim?

Biletler elektronik ortamda üretildiği için bir problem yaşamazsınız, geçerli bir kimlik belgesiyle uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden aldığım bileti iptal etmek istiyorum. Bu durumunda nasıl bir prosedür uygulanıyor?
Eğer Onur Air web sitesine üye iseniz internet üzerinden kendiniz iptal edebilirsiniz, üye değilseniz 444 66 87 nolu çağrı merkezimizden iptal işleminizi yaptırabilirsiniz.

İnternetten Onur Air bileti alışını gerçekleştirdim. Biletimi nasıl alabilirim?

Elektronik biletinizi kendi bilgisayarınızın yazıcısından yazdırabilirsiniz.

İnternetten bilet almak için üye olmam gerekiyor mu?
Hayır gerekmemektedir. Ancak üye olursanız iptal işlemlerinizi internet üzerinden beklemeden gerçekleştirebilirsiniz.

Onur Air çağrı merkezinden bilet alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz.

İnternetten rezervasyon yaptırdım biletimi nerden alabilirim?
Onur Air web sitesi üyeliğiniz yok ise; Onur Air acentelerinden, Onur Air havalimanı ofislerinden ve Onur Air Çağrı Merkezi’nden alabilirsiniz. Onur Air web sitesi üyeliğiniz var ise bunlara ek olarak internetten alabilirsiniz.

İnternetten Onur Air bileti almak için kredi kartı bilgilerimi verince bir sorun yaşar mıyım?
Kesinlikle hayır. Kredi kartı bilgileriniz sistemde muhafaza edilmemektedir.

Onur Air Çağrı Merkezi’nden satın aldığım biletle, internetten satın aldığım bilet arasında fiyat farkı varmıdır?
Onur Air Çağrı Merkezi, Onur Air Havalimanı Bilet Satış Ofisleri ve Onur Air yetkili acentelerinden satın alınan biletlerde hizmet bedeli olarak daha yüksek bedel ödersiniz.

İnternetten yaptırdığım rezervasyonumu, Onur Air Çağrı Merkezi’nden aynı fiyata satın alabilir miyim?
İnternetten yapılan bir rezervasyonu; Onur Air Çağrı Merkezi, Onur Air Havalimanı Ofisleri veya Onur Air yetkili acentelerinden biletletirseniz hizmet bedeli farkı ödersiniz. Onur Air web sitesine üye olarak yaptırdığınız rezervasyonu yine internetten üye olarak biletlerseniz herhangi bir fark ödemezsiniz.

Onur Air’den satın aldığım bilete ait uçuşu; daha düşük bir fiyatlı bir uçuşa değiştirdiğimde veya satın aldığım uçuşun fiyatı düştüğünde aradaki fiyat farkını iade alabilirmiyim?
Onur Air Taşımacılık A.Ş.’de Gelir Yönetimi olarak da adlandırılan basamaklı fiyat sistemi uygulanmaktadır. Basamaklı fiyat sistemi, koltuk kapasitesine endeksli olup, uçaktaki koltuk sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu doğrultuda; hali hazırda satın alınmış biletler için; aynı uçuşun fiyatı düştüğünde aradaki fiyat farkı iade edilmemektedir

İnternetten Rezervasyon

Onur Air’in internet sitesinden rezervasyon yaptırabilir miyim?
Uçuşunuza son 72 saat kalıncaya kadar internet sitesinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Son 72 saat içerisinde sadece bilet satın alabilirsiniz.

Onur Air Çağrı Merkezi’nden rezervasyon yaptırabilir miyim?
444 66 87 nolu Onur Air Çağrı Merkezi’nden haftanın 7 günü 24 saat rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rezervasyon değişikliği nasıl yapabilirim?
Biletinizi aldığınız acenteden veya Onur Air Çağrı Merkezi’nden yaptırabilirsiniz.

İnternetten rezervasyon yaptırdım. Biletimi nereden alabilirim?
Onur Air web sitesi üyeliğiniz yok ise; Onur Air Çağrı Merkezi’nden, Onur Air acentelerinden, ve Onur Air havalimanı bilet satış ofislerinden alabilirsiniz. Onur Air web sitesi üyeliğiniz var ise bunlara ek olarak Onur Air’in www.onuair.com.tr web sitesinden alabilirsiniz.

İnternetten rezervasyon yaptırmak için de üye olmam gerekiyor mu?
Üye olmak şartı yoktur; ancak üye olmadan yapılan rezervasyonlarınızı internetten görüntüleyemez ve kesinleştirme (satın alma) işlemini yapamazsınız. Bu işlemlerinizi Onur Air Çağrı Merkezi’nden, Onur Air havalimanı bilet satış ofislerinden veya Onur Air yetkili acentelerinden yapabilirsiniz. Onur Air web sitesine üye olarak yaptığınız işlemleri; sonradan görüntüleyebilir, satın alabilir ve iptal edebilirsiniz.

Opsiyon süresine kadar kesinleştirilmeyen rezervasyonlar ne olur?
İptal olur.

PNR Numarasını kaybedersem ne yapmalıyım?

Eğer Onur Air web sitesine üye iseniz Onur Air internet sitesinde alış işlemlerim menüsünden PNR numaranızı bulabilirsiniz. Üye değilseniz Onur Air Çağrı Merkezi’nden alabilirsiniz.

Kendi adıma olan biletimi arkadaşıma devretmek istiyorum. Sorun olur mu?

Biletlerde isim değişikliği yapılmamaktadır.

Biletimdeki şehre uçmaktan vazgeçtim. Aynı ücretle olan bir başka şehre uçmak istiyorum. Sorun yaşar mıyım?
Biletlerde parkur değişikliği yapılmamaktadır.

Hangi durumlarda internetten rezervasyon yapılmıyor?
Uçuşa 72 saatten daha az süre kaldığında internetten rezervasyon yapılamıyor.

Yolculuktan Hemen Önce

Havalimanına uçuştan 40 dakika önce geldim ama kuyruklar nedeniyle işlemlerimi tamamlamam gecikti ve uçağı kaçırdım. Ne yapmalıyım?
Maalesef belli gün ve saatlerde, belli havalimanlarında ciddi yolcu yoğunluğu ve buna bağlı sıkıntılar yaşanmaktadır. Uçuş saatini kaçıran yolcularımızın biletleri tazmini mümkün olmayacak şekilde yandığı için uçuş saatinden 30 dakika öncesine kadar tüm işlemlerinizi bitirmiş olmanız gerekmektedir. Bu nedenle uçuşunuza en az 1 saat varken havalimanında olmanızı tavsiye ediyoruz.

Biletim yanımda ama kimliğimi evde unutmuşum. Bir sorun yaşar mıyım?

Sivil havacılık kurallarına göre kimliği olmayan veya kimliği ile bileti eşleşmeyen yolcular uçuş yapamaz. Bu nedenle biletinizdeki kimlik bilgilerini doğrular geçerli bir kimlik kartının mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir.

El bagajım ağır değil ama biraz büyük. Uçağa almamda sorun olur mu?
El bagajlarınız havacılık kuralları çerçevesinde belirlenmiş olan ağırlık ve hacim ölçüleri üzerinde olamazlar. Bunun için yer numaralarınızı aldığınız işlem sırasında (check-in) kontrol yapılır ve orada bulunan boş şablona el bagajınızın sığıp sığmadığına göre izin verilir. Yanınıza alamadığınız eşyalarınızı bagaja vermek zorundasınız.

Kargoya verdiğim bagajıma para, ziynet eşyası ve elektronik cihaz koyabilir miyim?
Para ve ziynet eşyalarınız gibi direkt olarak maddi emtia taşıyan eşyaları yolcularımız beraberlerinde taşımalıdır. Elektronik ve diğer kırılacak eşyalarınızı ise muhafaza altına alma sorumluluğu siz değerli yolcularımıza aittir. Uçak altı kargosunda bagajlar üst üste dizildiği için kırılacak eşyalarınız zarar görebilir.

Uzun süreli kalacağım için hazırladığım bagajım oldukça ağır. Bir sorun olur mu?
Yolcu beraberi kargonun belli bir limiti vardır ve uçağa ona göre alınmaktadır. Limit üzeri olan bagajlarınız için ekstra bedel ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca, bedel ödemeniz halinde bile bazı durumlarda ekstra bagajlarınızın uçağa alınmaması söz konusu olabilir.

Tanımadığım birisi bir paket göndermek istiyor. İneceğim meydanda karşılanacakmışım. Almamda sakınca olur mu?
Size ait olmayan hiçbir paketi, eşyayı yanınıza almayın. İçerisinden çıkabilecek yasadışı herhangi bir eşyanın sorumluluğu size ait olacaktır.

Uçak içi ikramınız varmıdır?
Uçuşlarımızda bedeli karşılığı ikram verilmektedir.

Evcil hayvan taşıyabilir miyim?

Uçuşlarımızda evcil hayvan taşınamamaktadır.

internetten check-in yaptırabilirmiyim?

Evet. online check-in ; İstanbul, Adana, Antalya, Gaziantep, Diyarbakır,Erzurum, İzmir, Malatya, Samsun ve Trabzon çıkışlı seferlerimizde , uçuşa 24 saat kala ile 2 saat kala arasında yapılabilmektedir. Online check-in hizmeti önsıra ve exit koltuklar için 10 TL , diğer koltuklar için 5 TL bedel karşılığında yapılabilmektedir.

Bu yazı Onur Air Havayolları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir