San Expres Hava Yolları -Sun Ekpres Havayolları Uçuş ve Ucuz Bilet Bilgileri

San Expres Hava Yolları -Sun Ekpres Havayolları Uçuş ve Ucuz Bilet Bilgileri

Ülkemizin Köklü Havayolu Şirketlerinden birisi olan Sunexpres havayolu şirketi, 20 yıldır faaliyet gösterdiği hava yolları sektörünün öncü firmalarından birisi olup yurtiçi hatlar kadar yurt dışı uçuşları ile de kalitesini ispatlamış bir hava yolu firmasıdır.
SunExpress Hava yolları, Alman havayolu Lufthansa ile Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları (THY) arasında 1989 yılında imzalanan anlaşmayla kuruldu. İlk etapta charter uçuşlarıyla Türk turizmine hizmet etmeye başlayan SunExpress, 2 Nisan 1990’da Frankfurt’tan Antalya’ya ilk seferini gerçekleştirdi.

Filo
SunExpress halen 6,3 yaş ortalamasına ve toplam 3.300’ün üzerinde yolcu kapasitesine sahip, tamamı Boeing’lerden oluşan 17 uçaklık filoyla hizmet veriyor. En gelişmiş teknik donanım ve çevre standartlarına sahip uçkaların tamamında kıvrık kanat uçları bulunuyor.

Sertifikalar
SunExpress, Yeni nesil Boeing 737 uçaklarının işletilmesi, bakımı ve tip intibak (type rating) eğitim gerekliliklerini kapsayan, “ISO 9001 Kalite”, “ISO 14001Çevre” ve “OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği” yönetim sistemleri belgelerine sahip. Toplam kalite yönetimi, SunExpress’in birinci önceliğidir.

Çalışanlar ve İş İlanları İmkanları
SunExpress, 650’nin üzerinde çalışanıyla, halen Antalya’nın en büyük işvereni konumunda yer alıyor. SunExpress’in, İzmir’deki 253, İstanbul’daki 88 ve Frankfurt’taki 27 personeli dahil, toplam 1.018 çalışanı bulunuyor.  Sunekspres iş başvurusu için http://www.sunexpress.com/xq-tr/tr/is-imkanlari.jsp linkinden online iş başvurusu yapabilir ve açık iş pozisyonlarını görebilirsiniz.

Uçuşlar

Sun Express Dış Hatlar Uçuşları
SunExpress 2001 yılında düzenlediği Antalya-Frankfurt uçuşuyla Türkiye’den yurtdışına tarifeli seferler düzenleyen ilk özel havayolu şirketi oldu. 2005 yılında İzmir merkezli dış hat seferleriyle yurtdışı uçuş ağını genişleten SunExpress, 2008 yılında üçüncü merkez olarak İstanbul Sabiha Gökçen’den uçuşlara başladı.

SunExpress’in 2008 yaz tarifesi kapsamında, Antalya’dan Amsterdam, Basel, Berlin, Bremen, Dortmund, Düsseldorf, Dresden, Erfurt, Frankfurt, Friedrichshafen, Graz, Hamburg, Hanover, Karlsruhe, Köln, Leipzig, Linz, Muenster, Münih, Nuremberg, Paderborn, Rostock-Laage, Saarbrücken, Salzburg, Stuttgart, Viyana ve Zürih’e; İzmir’den Amsterdam, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hanover, Köln, Münih, Nuremberg, Oslo, Paris, Stockholm, Stuttgart ve Zürih’e; İstanbul’dan ise Berlin, Köln ve Hanover’e seferleri bulunuyor.

Sun Express İç Hatlar Uçuşları
SunExpress İzmir merkezli direkt iç hat seferleriyle, ülkemizin 3. büyük şehri İzmir’i; Anadolu’nun önemli şehirlerine bağladı. Böylece, Türkiye’de ilk kez İstanbul ya da Ankara dışındaki bir merkezden, ülkemizin diğer şehirlerine aktarma yapmaksızın uçma olanağı sunuldu. SunExpress’in İzmir’den başlattığı ve kısa sürede yüksek doluluk oranlarına ulaşan iç hat uçuşları, birçok ilimizin benzer potansiyele sahip olduğunu gösterdi.

SunExpress 2008 yaz tarifesi kapsamında, İzmir’den Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Kars, Kayseri, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van’a; Antalya’dan Adana, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul Sabiha Gökçen, İzmir, Trabzon ve Van’a; İstanbul Sabiha Gökçen’den ise Adana, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Kars, Sivas, Trabzon ve Van’a aktarmasız seferler düzenliyor. Ayrıca Bursa’yla Diyarbakır, Erzurum ve Trabzon arasında da karşılıklı uçuş gerçekleştiriliyor.

Lufthansa bağlantılı uçuşlar
Yolcular tarifeli seferlerle, Antalya ve İzmir’den Almanya’nın önemli şehirlerine direkt uçabiliyor ve Lufthansa bağlantılarıyla Frankfurt ve Münih aktarmalı olarak Londra, Paris, Brüksel, Madrid, Milano, Amsterdam, Zürih, Kopenhag, Oslo, Stokholm, Varşova, Moskova, Prag ve Helsinki’ye aktarma yapabiliyor. Lufthansa uçaklarıyla gerçekleştirilen tarifeli seferlerin Almanya’daki uçuş noktaları arasında ise Münih, Berlin, Hamburg, Köln, Bremen, Düsseldorf, Stuttgart, Leipzig, Nürnberg, Dresden, Hannover ve Münster yer alıyor.

Türk Hava Yolları ortak uçuşları
SunExpress tüm iç hat uçuşlarıyla İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir merkezli tüm dış hat uçuşlarını, Türk Hava Yolları’yla ortaklaşa gerçekleştiriyor. SunExpress her uçuşunda THY’ye belirli bir kontenjan ayırırken, yolcular THY’ye ayrılan biletleri, THY’nin satış acenteleri ve internet sitesinden satın alabiliyor.

Rezervasyon ve bilet satış
SunExpress biletlerinin satışı, acentelerin yanı sıra, 444 0 797’den ulaşılabilen çağrı merkezi ve www.sunexpress.com adresindeki internet sitesi aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Ortak uçuş anlaşmasına göre, THY’den de bilet alınabiliyor. SunExpress ayrıca, elektronik bilet uygulamasıyla yolcularının hayatını kolaylaştırıyor.

SunExpress’in “Herşey dahil” uygulamasıyla, iç hat bilet fiyatları tüm vergiler, servis ücreti ve harç masrafları dahil olacak şekilde anons ediliyor. Bu uygulama sayesinde, yolcular duyurusu yapılan fiyatla ödedikleri rakam arasında herhangi bir farkla karşılaşmıyor.

Pazar Payı
SunExpress, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği 155.000’in üzerinde uçuşla yaklaşık olarak toplam 18.000.000 yolcu taşıdı. Şirket 2007 yılında, Antalya’da 11%, henüz Kasım 2005’te uçuşlara başladığı İzmir’de de 30%’luk payla dış hat pazarında liderliğini sürdürdü. SunExpress, 2007 yılında taşıdığı yolcu sayısını bir önceki yıla göre 27% artışla 3.01 milyona, uçuş saatini 22% artışla 58.459’a ve cirosunu da 23% artışla 302 milyon Avro’ya çıkartarak şirket tarihinin en iyi rakamlarına ulaştı.
SunExpress, faaliyet gösterdiği şehirlerdeki sosyal ve kültürel yaşamın gelişmesine de katkıda bulunuyor. SunExpress’in destek verdiği kuruluş ve projeler arasında Altın Portakal Vakfı, Antalya Piyano Festivali, Uluslararası İzmir Festivali, Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA), Antalya Resim Festivali, Türk ve Alman öğrencilerden kurulu YounGenç Orkestrası, ANTGED (Antalya Gençlik Eğitim Derneği), Runtalya Maratonu, Side Dünya Bisiklet Turnuvası yer alıyor. “Baba Beni Okula Gönder” projesi kapsamında da 100 kız çocuğuna burs imkanı sağlıyor ve Antalya Büyükşehir Basketbol takımının ulaşım sponsorluğunu üstleniyor.

SunExpress, Türk turizminin gelişmesi ve çeşitlendirilmesi amacıyla da gönüllü çalışmalarda bulunuyor. Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) ve İzmir’in turistik değerlerini Avrupa’da tanıtmak için oluşturulan Destination Izmir projesinin aktif bir üyesi olan SunExpress, TUROFED (Türkiye Otelciler Federasyonu) sponsorluğuyla da, turizmin en önemli unsurlarından olan konaklama tesislerinin tanıtımına katkı sağlıyor.

sabiha gökçen sun express dış hatlar iniş saatleri,sanekspres nürnberg ist sabiha gökcen,adana hava yolları şirketleri,san espres ile frankfurt tan adanaya ucus saatleri,sun express\in ortakları ve uçaklarının kalitesi,
sabiha gökcene dış hat iniş saatleri

Bu yazı Sun Express Havayolları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir